kopuły astronomiczne

Nasza firma jest producentem kopuł i kompletnych obserwatoriów astronomicznych. W swojej ofercie posiadamy kopuły przeznaczone zarówno dla instytucji naukowych zajmujących się obserwacjami nieba na najwyższym profesjonalnym poziomie, jak i indywidualnych miłośników astronomii.

Po co mi kopuła? - ktoś zapyta.

W przypadku szczególnie dużych teleskopów posiadanie kopuły jest czymś oczywistym. Kopuła chroni teleskop przed czynnikami zewnętrznymi: kurzem, wilgocią, deszczem, śniegiem, wiatrem itd. po otwarciu zapewniając dostęp do każdego fragmentu nieba. Z tych samych względów uzasadnione jest posiadanie kopuły również dla mniejszych teleskopów. Owszem, mniejszy teleskop można po zakończeniu obserwacji zabrać do domu, jednak nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Zamknięty pod kopułą teleskop jest zawsze gotowy do obserwacji, ponieważ nie potrzebuje czasu na dostosowanie swojej temperatury do temperatury otoczenia, nie wspominając o każdorazowym dokładnym pozycjonowaniu statywu. Ponadto nie zajmuje miejsca w domu i jest bezpieczny. Dzisiaj kontakt z astronomią wymaga posiadania nie tylko teleskopu, ale również całej masy dodatkowego sprzetu, jak np komputery, kamery - bogate wyposażenie wymaga dużej ilosci okablowania i taką instalację można wykonać na stałe właśnie pod kopułą...
Przy sterowaniu komputerowym niezbedna jest synchronizacja kopuły z teleskopem - aby tam, gdzie celuje teleskop, celowała również szczelina obserwatorium. Nasza firma dysponuje oprogramowaniem które pozwala na współpracę z różnymi montażami  m.in wszystkie Celestrony, Sky-Watcher'y, Meade'y, ASA, Vixeny i wieloma innymi.

 

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij