O firmie

Szanowni Państwo!

 

Firma Uniwersał istnieje od 1986 r. Jesteśmy największym i najstarszym krajowym producentem sprzętu astronomicznego.

 

Specjalizujemy się w budowie obserwatoriów astronomicznych, oraz produkcji i sprzedaży lunet widokowych. Wyroby naszej firmy znane są miłośnikom astronomii w kraju, coraz szybciej zyskują sobie popularność na rynkach zjednoczonej Europy i pozostałych kontynentach. Dużą wagę przywiązujemy do utrzymania i wspierania polskiej i europejskiej produkcji. Oferujemy produkty dedykowane zarówno dla początkujących miłośników nocnego nieba, jak również dla profesjonalistów, dostępne w całym zakresie cenowym. Dodatkowo naszą ofertę uzupełnia sprzęt innych renomowanych firm, takich jak: Meade, Celestron, Synta, Wixen, William Optics i wiele innych, dostępny w sklepie internetowym UNIWERSAŁ. Zapewniamy fachowe doradztwo, oraz pomoc techniczną przy obsłudze. Wykonujemy także specjalne zamówienia z zakresu budowy, naprawy oraz modyfikacji instrumentów optycznych.

W ostatnim czasie otrzymujemy sporo zapytań dotyczących modyfikacji naszych produktów pod kątem nietypowych zastosowań, oraz propozycje opracowania i wykonania wielu nowych i nietypowych produktów. Korzystając z naszego prywatnego parku maszynowego jesteśmy w stanie sprostać każdym wymaganiom, lubimy ciekawe wyzwania i chcemy podjąć się realizacji wszystkich nowych tematów, aby zaspokoić Państwa potrzeby i sukcesywnie wzbogacać nasze portfolio. Zapraszamy do działu USŁUGI I PRODUKTY SPECJALNE.

Jednym z naszych pierwszych, większych osiągnięć jest odbudowa obserwatorium astronomicznego na górze Lubomir. Dwie kopuły naszej produkcji o średnicy 5.2m oraz 3.2m stanęły w lecie 2007r. nad pawilonem obserwacyjnym. Pod jedną z kopuł zainstalowany został najnowocześniejszy w Polsce teleskop firmy Meade o średnicy 20". Rok wcześniej oddaliśmy do użytku obserwatorium we Fromborku z największym wtedy na terenie Polski teleskopem służącym do obserwacji wizualnych, wyprodukowynym przez naszą firmę. W chwili obecnej głownie skupiamy się na popularyzacji astronomii na rynku europejskim i światowym. O wydarzeniach tych będziemy informować Państwa na bieżąco, na naszych stronach internetowych w dziale NEWSY i OFERTA PRODUKTÓW.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty i życzymy pełnej satysfakcji z zakupionego u nas sprzętu oraz pogodnych nocy.

0
X ans sur le marché
0
100% Satisfaction
0
X télescopes produits
0
clients satisfaits

Zakład Optyki Instrumentalnej "U N I W E R S A Ł"
ul. Poniatowskiego 9,
34-300 Żywiec

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

zamknij